Citat:
Ursprungligen postat av
Reverend.Camden
Ett land med nedgången infrastruktur. Dyra bränslepriser och dyr el. Gatorna är fyllda med element från Mellanöstern och afrika. Alla myndigheter är korrupta och du får bara fördelaktiga beslut om du är släkt med handläggaren.
Det är en moskée i varje gatuhörn och på kaféerna röks vattenpipa, det tuggas kat på trottoaren. Enbart män är ute och kvinnorna är hemma vid spisen och föder barn. Lagboken har bytts mot koranen och shariadomstolen ser till att det är halal som gäller.
På drottninggatan kan du gifta dig en timme med en hyrd kvinna med hjälp av din imam. Har du annan smak finns en bashi basa-klubb runt hörnet.
Tänk dig idiocracy med en befolkning från Mellanöstern.
Alla som är svenska får naturligtvis finna sig i att vara slavar eller konvertera till islam. Lite piss i munnen är också ett vanligt inslag för den som är vit.
Allt detta hände för att ingen vågade säga ifrån med risk att bli kallad rasist. Tiden gick och ett parti som hette SD fick chansen att komma in i regeringen men valde att inte ha någon makt. Valen därefter hade icke nordbor blivit så många så att Nyans, V och MP kunde få majoritet och sätta upp den nya flaggan i marken, en regnbågspalestina flagga. Tyvärr blev deras lycka inte långvarig då homosexualitet förbjöds och kommunisterna och grönsakskommunisterna halshöggs på torget av sina nya vänner. Det såg det inte komma.
Gud fick dock nog och lät en iskall syndaflod svälja hela skiten och det gick hundra år och allt började om.
Låter som en tuff tid vi har att vänta men vissa delar av det du skriver är nog tyvärr inte för långt från sanningen även om de är lätt överdrivna i din text.
Hoppas du skickar in det, skulle vara kul att se om SVT tar upp din profetsia