2026-09-03, 12:12
  #49
Medlem
Zlickas avatar
Vi måste få upp barnafödandet i den vita delen av befolkningen i landet, så detta är bra, borde vara lag på att vita kvinnor måste föda minst fyra barn och första innan 20.
Citera
2026-09-03, 12:13
  #50
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Cameltotem
Är papporna kvar i bilden?
Tror Molly bor hos pappan men lilla Mollys far till hennes väntade barn är oklart för oss vem det är ännu.
Citera
2026-09-03, 12:18
  #51
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Knaseligas
– Man börjar med att själv skaffa barn när man är ung. Jag fick Molly när jag var 17, säger hon.

I dag är dottern 16 år, och efter henne kom två till, som snart är sex och två år gamla.

Än så länge tror hon att hennes yngsta är för små för att förstå att de kommer bli mostrar till bebisen.

– Det känns lite konstigt att säga att Lovi som är två ska bli moster. Men det ska bli spännande.

Ah hennes unge heter Lovi.

White trash checks out.
Citera
2026-09-03, 12:39
  #52
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Baliser
Vilken utbildning har Elin?
Livets hårda skola
Citera
2026-09-03, 12:57
  #53
Medlem
handtralalas avatar
Citat:
Ursprungligen postat av norther1
Finns massor av jobb man kan få utan en gymnasieexamen. Det är dock problematiskt om fadern lämnat, men jag har egentligen inget problem med att dessa personer får extra stöd i form av skattepengar. Vi är i desperat behov av barnafödande och alternativet är högre invandring. Men du kanske hellre föredrar massa Somalier i ditt område. De tillför ju så mycket gott till vår kultur.
Berätta gärna om alla jobb man kan få som ensamstående mamma utan gymnasieexamen?
Citera
2026-09-03, 14:00
  #54
Medlem
Mycket bra. Svenskar behöver föda fler barn och i tidigare ålder.
Citera
2026-09-03, 14:11
  #55
Medlem
Kul för Elin!
Många häröver flashback har inte ens förlorat sin oskuld vid 34 års ålder.
Citera
2026-09-03, 14:22
  #56
Medlem
Hoppas det går bra för både barn, mor och mormor.
Tyvärr blir det inte alltid så.
Har en klasskamrat som blev gravid när hon var 18 och hennes mor när hon var 17.
Så min klasskamrat mor blev mormor vid 35.
Det var bara det att bägge var ute och raggade på samma grabbar undrr några år samt bägge generationerna hade fler barn med olika fäder.
Sista jag hörde från min klasskamrat var att hennes barn blivit omhändertagna.
Men man hålla tummarna att det blir bra.
Själv blev jag far vid 17, det gick bra då mamman var äldre och hittade en bra man. Så hon har gjort en bra karriär och jag kom först in i bilden då hon skulle börja gymnasiet.
Så det beror mycket på hur man är som person.
Men det är stökigt att bli förälder innan man är myndig.
Citera
2026-09-03, 14:39
  #57
Medlem
Idiot! Du fattar väl att en människa ska försörja sig själv först och främst, innan man axlar av sig. Vi andra skattebetalare ska inte behöva stå för andras idiotbeslut att skaffa ungar utan att kunna försörja sig.Då är det billigare att vi skattebetalare får betala aborterna.
Citat:
Ursprungligen postat av ettanporta
Wt att en tjej föder barn när hon är som bäst fertil.

Du är WT och totalt blåst
Citera
2026-09-03, 15:16
  #58
Medlem
norther1s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av handtralala
Berätta gärna om alla jobb man kan få som ensamstående mamma utan gymnasieexamen?

Exakt alla enkla jobb. Kan man visa att man är driven går det utmärkt att komma in, trots eventuella "krav". Jag jobbade själv med rekrytering på en livsmedelsbutik och detta driv och vilja väger fan så mycket tyngre än hur väl du kan uttrycka dig i text eller vilka akademiska meriter du har. Givetvis kan HR ha något att säga om saken, men hade jag någon som helt klart visar ett jävlaranamma ville jag ha den. Detta märks inom loppet av första minuten på en intervju eller om personen dyker upp och säger hej. Tror du något annat är du åt helvete fel ute.

Däremot finns det ju förstås en orsak till att folk utan gymnasieexamen saknar arbete. De kan vara lite korkade, de kan sakna driv, och oftast är det kanske lite av båda.
Citera
2026-09-03, 15:23
  #59
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Snickartasken
Idiot! Du fattar väl att en människa ska försörja sig själv först och främst, innan man axlar av sig. Vi andra skattebetalare ska inte behöva stå för andras idiotbeslut att skaffa ungar utan att kunna försörja sig.Då är det billigare att vi skattebetalare får betala aborterna.

Vad fan vet du om hennes försörjning?!?
Citera
2026-09-03, 15:42
  #60
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av qwe67
https://www.expressen.se/nyheter/sverige/elin-ska-bli-mormor-som-34-aring-ett-privilegium-/


När blir hon gammelmormor?
Min kompis var 33. Blev ganska chockad men det har gått bra
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in