Citat:
Ursprungligen postat av
Nippfitt
Det har gjorts tester där män fått elektroder fästa på magen för att känna av smärtan av värkar kvinnor upplever vid en förlossning och de kvider och klarar knappt av smärtan, så ditt snack om att män hållt ihop, absolut, vissa män.
Har själv lång erfarenhet inom vården och även hört från kollegor om just män som ballar ur och beter sig illa.
Sen absolut att män som grupp söker mindre vård för psykisk ohälsa, men de som är störda är rejält störda och kvinnor vs män så är dessa störda oftast män. Precis som att män står för majoriteten av brott ex.
Alla mäniskor som upplever smärta i kroppen blir undersökta med bla ekg. Detta är inte frivilligt utan görs oavsett vad du tycker oavsett om du har tuttar, det blir så bra.