Citat:
Ursprungligen postat av
Ellenlivsvilja
Det är din version av händelsen. Sexualbrott är så oerhört skambelagt i dagens samhälle, med all rätt naturligtvis, så varför skulle du erkänna om du nu var skyldig?
Varför skulle jag då skriva ett inlägg om det? Jag är ändå anonym, om jag hade gjort något hade jag lika gärna kunnat skriva om det.
Det "lustiga" var att när polisen drogtestat henne och hon var positiv på en rad grejer så var det mitt fel det också!
Man gjorde flera husrannsakningar i min lägenhet så att det såg förjävligt ut i hela bostaden, detta för att leta efter droger etc. för att jag kunde ha drogat henne för att kunna våldta henne. Jag som aldrig ens sysslat med sådant!
Hon var däremot sedan innan dömd för narkotikainnehav, snatteri etc. om jag inte minns fel, och hade hävdat att knarket inte var hennes eller liknande då. Ändå ansågs hon trovärdig/tillförlitlig.