Ok sånt jävla sammanträffande, läste precis om en Amerikansk seriemördare som är på fri fot, han har dödat åtminstonde två personer men antagligen fler och är fortfarande aktiv.
William Melchert Francis Dinkel heter karln.
Han är en sexuellt driven seriemördare som tänder på självmord. Så för att begå brott var och är han aktiv i olika stödforum för folk med självmordstankar, alltså forum där man ska få stöd och komma ur depressionen. Han gjorde en massa konton och övertygade åtminstonde två personer att begå självmord framför webcam. Det är dom man vet om. Han är som sagt fortfarande aktiv.
Efter att en kvinna lyckades spåra upp honom hamnade han i fängelse i 178 dagar och sen fri fot eftersom det inte fanns/finns några lagar som gör att man kan fällas för brottet att aktivt övertyga andra att begå självmord
Så han är en kriminell och lagen är till hans fördel.