Citat:
Ursprungligen postat av
Jenny9
Så du tänker att kvinnor (och män) måste vara ofria för att det ska födas tillräckligt med barn? Ofria på vilket sätt då?
Jag vill att alla ska se hur kvinnor manipulerar ord som denna
Varför väljer Jenny9 att skriva på det här sättet när det hela handlar om:
att båda könen måste göra uppoffringar för att få ett fungerande samhälle?
Det är inte perfekt men bättre än vad det dessa Idioter förespråkar där man bara skyller ifrån sig och inte kommer med fungerande lösningar.
Varför är ni så efterblivet cp töntiga att vi måste "ändra" allt hela tiden? erat sätt fungerar inte.
Det fanns en jävla anledning till varför de fanns stabila strukturer förr vare sig man gillar det eller ej och det är precis det ni har förespråkat att förstöra i åratal!
Och nu sitter vi här efter ert efterblivna framtåg av ideer med låga barnafödandet, ni ser mer fkd up utslitna ut, psykiskt ohälsa där ni medicinerar er för allt och blir ännu mer socialt efterblivna, ÖVERREPRESENTERADE i antalet sjukanmälningar och list jäveln kan göras lång vilka konsekvenser detta ger oss i längden
Sluta. vara. cp. Det är allt jag ber er alla om! Hade era idiot ideologier fungerat hade jag inte brytt mig ett skit vad ni gör!