Citat:
Ursprungligen postat av
TheSwedishEmpire
'låta era döttrar', jo tjena. Man uppfostrar sina barn i sina egna värderingar. Om de sedan väljer att bli ihop med en somalier finns det inte så mycket att göra.
I Sverige kontrollerar vi inte våra döttrar, det är sånt som de folkgrupper du räknade upp håller på med.
Inte mycket att göra? Whoopsie
Jag har svårt att se parbildningen svensk normal/perfekt tjej/kvinna som väljer fritt efter någon att bilda par med som tar en somalisk kille.
Det är som att en rekryteringsfirma väljer ut den mest omatchande för en tjänst av 100 sökande . Varför liksom ? Du ställer dig inte den frågan ? Varför ?
Svaret på den frågan är ju såklart att somaliern med sin kultur och bildning vill jättegärna bli tillsammans med tjejen och köper presenter dagligen och spelar spelet men han vet att han inte är hennes första val eller andra eller nr 50 egentligen
Tjejen säger ja bara för hon orkar inte slå på huvudet och tänka. Hon sitter med mobilen 50%+ av tid utanför skoltid och har brainrot deluxe så till den grad att hon är nästan hjälplös