En man har häktats misstänkts för en våldtäkt på Sundsvalls sjukhus tidigare i veckan. Både den misstänkte och offret vårdades på sjukhuset psykiatriska avdelning.
Låter mycket märkligt att detta skulle kunna hända på ett sjukhus, som någon annan skrev är det troligtvis två psyksjuka som haft ömsesidigt sex men där ena parten ångrat sig
Kan betta min pung på att det gäller 51an!
Personalen sitter i sitt rum o dricker kaffe med stängd dörr på kvällar o nätterna.å
Kan ju bara spekulera i om det o har inte läst hela tråden men jag skulle bli förvånad om det mot förmodan skulle vara nån annan avdelning det gäller!
Känner ett par personer som har fått jobb på den avd. Trots sina bakrunder.....inget ont om just dom -dom är sjysta men det finns ett par riktiga svinapor där som antingen jobbade för mkt o blev skadade själva eller så njuter dom av makten när dom totalt skiter i patienter med full psykos som gråter i vansinne o får frågan om man vill ha en kopp kaffe -för att sedan när psyket väntar, går o sätter sig i personalrummet istället och skiter i den stackarn i psykos som väntar på kaffet/medicinen typ.
Men klart att man säkert kan missa en våldtäkt om det går fort, men om en viss man med stort ego o sinnessjuka bemötande jobbade så bettar jag på noll koll ute på avd. o fika i pers rummet!
Inte mer än att det stämmer som tidigare nämnts i tråden, det rör sig om avdelning 51 och det är en patient som förgripit sig på en annan patient.
Är det säkert att han förgripit sig på henne? Kan väl mina gärna vara någon psyksjuk som ångrat sig som tidigare i tråden säger. Vet andra tragiska fall där tjejer har hittat på att dem blivit våldtagna för ekonomisk kompensation
Är det säkert att han förgripit sig på henne? Kan väl mina gärna vara någon psyksjuk som ångrat sig som tidigare i tråden säger. Vet andra tragiska fall där tjejer har hittat på att dem blivit våldtagna för ekonomisk kompensation
Om det är säkert vet jag inte. Allt jag vet är att han blev hämtad av polis på avdelningen.