Citat:
Ursprungligen postat av
Detdundrar
Du har rätt angående folks insnörpta kunnande om kriminalitet i Sverige. De flesta läser vanlig media och tror på det som står. Punkt. Få som vet vågar tala högt om verkligheten i vår vardag av rädsla att bli kallad rasist. Att påtala sanningen har inget med rasism att göra men detta har blivit ett modeord som pk-kännare använder som slagord.
Sluta ljuga ditt as. Inte all kritik är rasism men rasism är visst ett problem, kanske inte så extremt vanligt då det blivit mer och mer sällsynt men tack vare internets manipulativa algoritmer så radikaliseras många människor utav lögner och propaganda så rasismen, fascismen(bra exempel är diskriminering mot hbtqpersoner samt deras rättigheter) har återigen stigit i vårt samhälle, Europa. Sedan joinar sådant trashfolk naziklubbar och misshandlar oskyldiga människor, vittnat det flertal gånger med egna ögon, oprovocerat på oskyldiga invandrare, hbtqpersoner t.ex.
Majoriteten svenskar är emot rasism dock, men en hel del låtsas inte vara rasister för att få igenom rasistisk/orättvis politik(bakom stängda dörrar kommer rasismen, nazismen, heilandet och nazi vitmaktsångerna fram). Att sitta och mobba bruna och invandrare hela dagen och sedan hävda "det är inte rasism" jo tjena hahah.

Dessutom så kommer den rasismen tillbaka i form mot vita/svenskar också tillslut, helt kontraproduktivt och löser absolut ingenting.