Citat:
Ursprungligen postat av
JaBaDaBaDoo
DHL brukar skicka SMS också, där kan man identifiera sig med BankID, jag har haft appen, sen ombudet tipsade för några år sen, men postnord Appen funkar klockrent, ombudet sa att det finns en App för alla leverantörer Schenker, Postnord, DHL m.m, tråkigt om de har blivit sämre, då beror de på leverantörernas info till Appen.
Jag höll på missa ett DHL paket då all info gick till appen som kukat ur totalt så fick ingen uppdatering att paketet kommit fram där, och fick inga sms när jag hade appen, lyckligtvis så hade jag spårningsnummret och dubbelkollade på nätet när paketet drog ut på tiden, och såg där att det funnits hos ombudet ett bra tag, länge nog att det skulle ha gått i retur nästa dag.
Mina Paket funkade fint förut, tills dom kom ut med en uppdatering för nåt år sedan där allt gick åt h-vete.
Har försökt några ggr efter det, men alltid samma sak, paket som inte hittas och spårningsinfo/updateringar som bara försvinner/aldrig kommer fram.