Citat:
Ursprungligen postat av
JohannesSnajdare
Om du tycker vänstersvängen är svår så sväng av åt höger, gör en 180 och kör sen rakt över när det är fritt från båda håll.
Jodå, inga problem med vänstersvängen. Bara det att jag blev chockad av MC-snubben.. det var bara vi 3 på vägen.. (Jag, bussen och MC'n) så någon trafikstress kände jag inte av.
Jag misstänker att MC'n helt enkelt inte var uppmärksam på vägen och gav mig skulden, eller trodde han att jag skulle hinna före bussen och riskera att bli T-kraschad av bussen.
Eller att han/hon tog förgivet att jag skulle göra som dom flesta, köra in där på ''safe zone'' för dom flesta gör det. Men han/hon låg alldeles för långt bak att inte hinna reagera, jag var nästan redo för att svänga när jag såg han/hon typ 100M bakom mig i backspegeln, nästa sekund..
VROOOOOOOOOOOM, TUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUT.. ''Fuck you''
Men bra att veta att jag inte gjorde något fel, kan jag sova bättre.