2025-05-06, 22:08
  #1
Medlem
Jag tar Mysimba fr att g ner i vikt. En anledning till att jag gick upp i vikt var att jag tog Mirtazapin under ngra r fr humret. Innan dess tog jag sertralin men slutade med den pga lg libido.
Jag slutade drfr med mirtazapin och brjade mysimba. Mysymba fungerar bra bde fr att kunna ta mindre och fr att hlla mig pigg. Nackdelen med mysimba r smnsvrigheter s drfr brjade jag ta en halv mirtazapin p kvllen fr att kunna sova. Den kombin funkar ganska bra men tar inte bort irriitabilitet. Drfr funderar jag om sertralin i lg dos kunde funka.
Jag har lst att man kan kombinera bupropion med bde sertralin och mirtazapin. ven att man kan kombinera mirtazapin med sertralin. Men trippelkombon bupropion + sertralin + mirtazapin?
Ngon som har erfarenhet av den?
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in