Citat:
Ursprungligen postat av
Aryan333
Om du bara för nån minut bortser från propagandan du lapat i dig en livstid och tittar med objektiva ögon på detta utrotningslägret!
https://thegatewithbriancohen.com/gas-chamber-i-and-incinerator-room-at-auschwitz/
Glasfönster som fångarna lätt kunde knäcka innifrån,
Trädörrar, träfönster, Extremt dåligt utformad ”gaskammare för att hantera de extrema mängder med döda kroppar, 4 st små ugnar och i samma text så näms att 6000 judar gasades bränndes varje dag i auschwits
Jag förstår att du verkligen vill tro på förintelsen,
För det är vad du fått lära dig i skolan,
Men bevisen talar för sig själva och det är därför det nu blivit förbjudet att diskutera,
Du är alltså så jubelkorkad och okunnig att du ännu inte kört dig att i komplexet Auschwitz fanns totalt FEM krematorier, med tillsammans 52 ugnsluckor, så det var alltså inte i bara ”4 små ugnar” som kremerade tusentals, som du kräkte ur dig.
Varför skulle inte trädörrar kunna funka när det var trädörrar på en massa slott borgar fästningar för hundratals år sedan, som stod pall för angrepp….
Du fattar tydligen inte att det inte var hela bunkern i huvudlägret som var en gaskammare, utan endast ett av utrymmena INNE i den bunkern, och den hade helt andra dörrar än de vi kan se på bilderna i din länk, för de väggar de ursprungliga dörrarna till gaskammaren satt i revs av nazisterna när de byggde om invändigt när de skulle använda lokalerna till annat.
Ska du inte också komma dragande med att skorstenen inte sitter ihop med byggnaden, det brukar vara närmast ett gesällprov för att visa hur korkad man kan bli som förintelseförnekare….
Precis detta vansinniga beteende ni idioter till förintelseförnekare uppvisar är orsaken till att det stiftats lagar mot förnekelse av förintelsen och andra folkmord. Hade ni kunnat visa att ni kan bete er som folk och har fler hjärnceller än pungkulor så hade inte dessa lagar kommit