Blir en klen trådstart, har inte så mycket att tillägga. Tycker mest det är intressant att det fortfarande sker värdetransportrån i delar av världen och såg ingen annan tråd om detta.
Är det fortfarande lönsamt att ta transporter i Italien 2025? Fick dom med sig 4 miljoner euro i färgade sedlar, eller är dom rena tro? Någon som har koll på säkerheten i deras transporter?
Står ingenting om att sedlarna skulle vara färgade? Och har svårt att tro att dom skulle plocka på sig så många då..
Du frågar om det fortfarande är lönsamt? 4 miljoner euro delat på 10 pers som dom skulle varit enligt artikeln ger 400.000 euro var vilket är 4,3 miljoner svenska kronor. Så ja kommer dom undan med det skulle jag säga att det är jävligt lönsamt.