Citat:
Ursprungligen postat av
HomoDeus
200k? Från Bahnhof? Grattis! Även om det bara kostar dem halva det beloppet.
Det är dock mindre än jag, som privatperson, gav i bidrag till en BRF jag haft lägenhet i för några år sedan. En BRF! Som inte är "symbolen för frihet" eller en "bastion för yttrandefrihet och en grundsten i Sveriges totalförsvar".
Hur illa är det egentligen ställt om ett så litet bidrag får så mycket uppmärksamhet?
Det förvånar mig också att Flashback omsätter så lite. 2.5 mille. Med den mängden trafik man ändå verkar ha.
Vad beror detta på?
Jag gissar att alla yttrandefrihetskrigande nationalister bidrar lika mycket till Flashback som man ger tiggarna utanför ICA. Eller kanske t.o.m mindre? 😂😂
Du försöker alltså framhålla dig själv som bättre än Bahnhof eftersom du betalade till en bostadsrättsförening?

Man kan ju tycka att det borde kunna finnas bättre ställen att komma med underligt skryt om sig själv, som t ex en blogg eller liknande.
Till det viktiga: tack Bahnhof! Det är få företag i landet som jag känner att Flashback skulle kunna associeras med utan att det på något vis skulle kännas krystat och ni är definitivt ett av dem.
Jag försöker tänka på några fler som skulle kunna tänkas sponsra forumet men kan verkligen inte komma på något, så känn er unika.