Citat:
Ursprungligen postat av
67arigGubbe
Trump vill erövra grönland, kanada, gaza.. ja snart säkerligen gotland med bara för att han kan. Tänker införa galna tullar så att folket i landet blir fattigare.
Utser en sydafrikansk nazist till att bli sin högra hand och ha i princip lika hög makt som trump själv då trump slickar elons röv och låter han göra vad han vill.
Möjligt att han gjort positiva saker också som inte märks då media oftast bara rapporterar om galenskaperna.. nåväl!
Ångrar amerikanerna sig att de valde honom? Eller är de nöjda? Vad tror ni egentligen? Såg dom allt detta komma?
Då de flesta av de som röstade på Trump är stenhårda MAGA fundamentalister och då effekterna av Trumps alla galna handlingar inte märks än, så är det sannolikt inte språngs som ångrar sig än.
Men i takt med att Trumps, för amerikanarna, kontraproduktiva beslut börjar få effekt, så kommer fler och fler att erkänna sitt misstag. Inte hard-core MAGA naturligtvis, dessa skulle i praktiken gå i döden för sin, till omfånget endast, store ledare, innan de erkände att ”Kejsaren saknade kläder”.
De har målat upp en person som är: kraftigt överviktig, har rejäla chipstuttar, saknar hår som han taffligt ersatt med hårinplantat som han färgar och som dessutom spraytannar sig och sminkar sig kraftigt samt har en påtaglig demens, som varades någon form av Alfahanne.
De bryr sig därför nye om vilja beslut denne person tar eller inte tar, så länge som de kan runka sig till sömns tänkandes på honom.