«»
Politiadvokat Eli Valheim sier på en pressekonferanse mandag ettermiddag at trusselmeldingen som kom inn til dem, gjaldt at den avdøde siktede skulle tenne på huset sitt og at han muligens hadde et våpen.
- Ut ifra disse opplysningene var det noe som kunne tyde på at han var i ubalanse, sier Valheim.
«»
Valheim sier at de særlig er interessert i å komme i kontakt med én person.
- I går nevnte jeg at politiet var interessert i å få kontakt med en mann som skulle ha kjørt den avdøde siktede fra Cirkle K på Klepp og cirka én mil rundt klokka 21.30 fredag kveld. Denne personen har ikke tatt kontakt med politiet.
- Det vil jeg fortsatt oppfordre ham til å gjøre, sier politiadvokaten.
«»
Är väl inget kul med detta. 25-åring som dött. Måste varit ganska ny polis. Sedan får män väl utreda vad som gått galet. Utgångspunkten är ju som den alltid är att polisen är den oskyldiga och det var denna andra som mördade.
Känns ju också som man kan överge den här tanken att norsk polis i regel inte är beväpnade. Numera verkar de nästan alltid vara det.
Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!