Citat:
Ursprungligen postat av
StorTuffBiker
Tycker han ser rätt kylig ut, i synnerhet när han springer fram, stannar upp och drar iväg skottet som fäller offret till backen. Sedan springer han fram och tömmer magget för att försäkra sig om att jobbet är gjort. Allt detta gör han med en hand medan han filmar hela skeendet.
Tror att en skakig amatör inte hade prickat det där skottet när killen är i rörelse. Det där är inte en trammad idiot, han har skjutit förr och vet vad han ska göra.
Håller med, han missar dock första skotten men höll självförtroendet uppe och avlossade några till. Känns som en erfaren skytt. Sen som du nämnde, springer fram och lossar fler skott och springer tillbaka. Tycker hans ”springande” är ganska lugnt och metodiskt också, inget panik springande