som ovan när jag dricker rom & cola, aldrig annars faktiskt. Slutade för två år sedan när jobbet införskaffade sig en läskmaskin, 3 kr burken. Blev lite för mkt
2-4 liter i veckan. Ibland mer och ibland mindre. Jag drack 2 l per dag för ett par månadersen, men de var för dyrt, de var fan tufft att dra ner de =P
Jag har samlat på mig en massa vuxenpoäng genom att slopa cola och annan läsk för några år sedan. Eller jag har inte slopat läsken helt, jag dricker läsk någon i veckan, tidigare var det någon gång om dagen. Jag trodde i börjat att jag skulle sakna läsken, men det gör jag faktiskt inte, däremot uppskattar jag den mer nu, när jag väl dricker den.
Det går i perioder, ibland är jag duktig av mig och dricker läsk endast på helgerna. Men annars blir det lätt att det utan problem slinker ned en 1,5-litersflaska per dag om det vill sig så väl. (Illa)