Citat:
Ursprungligen postat av
GiatarrNenne
Varför har flashback infört regel 1.02? Kan du redogöra för det?
För att idioter som dig inte förstår skillnaden mellan att få debattera/diskutera fritt och ha högt till tak kring det VS att sprida upphovsrättskyddat material. Uppenbarligen så erkänner man äganderätten. Där har du förklaringen.
Vilket du även kan läsa om i förklaringen till 1.02.
"
Denna regel finns för att hindra att forumet används som redskap för spridning av upphovsrättsskyddat material. Den är också den regel som har störst variation i straffskalan. Detta beror på att regeln 0.08. har slagits samman med 1.02."
"Citat av upphovsrättsskyddade texter är tillåtna om de görs i överensstämmelse med god sed. Citatets längd får inte överstiga vad som motiveras av ändamålet. Vid citat ska källa anges."
Du erkänner ju att du citerade HELA artikeln.
Längden på artikeln spelar ingen roll.
Än en gång.
Varför var du en sån sjuk jävla latpadda så att du inte ens orkade omformulera texten som troligast, utifrån SRs regler, var 3 meningar i punktform?