Citat:
Ursprungligen postat av
StayFrosty-SWE
Vilka rekar har gått ner 100%, dvs konkurs? AA är tung i Hexan och det försvarar jag, den kommer att gå upp enligt vad jag skrivit tidigare. Ni hatar på AA och hans placeringar, ni är lowlife och kör antagligen avanza zero. Vilket är helt ok för lowlife utan kunskap.
I chansportföljen där börsgudens chef AA skulle hitta guldkorn på börsens bakgård gick två av innehaven ned med 100%. Hur många tyckte inte det var spännande att haka på en portfölj med stor chans?
Vad värre är - Tourn. Den pratade AA sig varm om i början av året. Det var börsens "mest spännande aktie". Visst risken var högre än andra aktier AA investerade i men potentialen var enorm enligt AA. Den togs även med i Surdegsportföljen - den portfölj AA rekommenderar ALLA att följa. Där är den just nu -84%.
I någon av de senaste livesändningarna var det en medlem som mycket riktigt köpt Tourn på mästarens rekommendation. Hen frågade försynt när AA tror att Tourn vänder upp? "Tourn är en skitaktie" sa AA (typ, inte ordagrant), AA förkunnade mycket nöjt att han bara ägde några få aktier. Att de aktierna ligger i den portfölj han rekommenderar ALLA att följa eller att många följare köpte aktien när AA förkunnade vilken potential aktien hade berör inte AA. Börsgudens chef har antingen inget samvete eller förstår inte att det finns människor som gör exakt som AA gör även om AA uppmanar alla att tänka själva.
AA har möjligen sagt att han inte lägre är förtjust i Tourn i någon av årets 68365 videor, men det är omöjligt att hålla koll på AAs alla infall. Endast kärleken till Hexatronic består.
Hur ser du själv på att AA rekommenderade Hexatronic när den stod i 40kr våren 2024 med mål 100kr och den sedan föll med mer än 50%?