Citat:
Ursprungligen postat av
heebu
Problemet som jag ofta ser det är att folk som vet att de inte är jättehändiga på el ändå verkar hitta vad de tror vara det bästa alternativet genom att ge en halvbra beskrivning av felet på nätet.
Så om du inte är beredd att lämna den till en reparatör så är en bild 1000 gånger bättre än bara ord.
Jo håller med så ska komma med bild.
Har som sagt en polare som kommer över imorgon som även om han inte är elektriker är hyfsad på el så kommer inte försöka på nåt helt själv, men med tips härifrån kan jag iaf bolla lite med honom och se vad han säger.
I värsta fall får jag lämna in den men en scooter för 3000-4000 med 2 år på nacken vs en reparatör kostnad är nog inte värt värde vs kostnad 😩 och en avskuren sladd borde ju inte vara helt omöjligt att fixa själv