Resultat: Vem vinner
Elon Musk
47,68%
72 röster
Mark Zuckerberg
47,02%
71 röster
Oavgjort
5,30%
8 röster
2023-06-25, 11:13
  #37
Medlem
tempeZZts avatar
Citat:
Ursprungligen postat av krautbrain
I sin linda än så länge så kan sluta i ingenting.
https://nyheteridag.se/musk-lovar-slass-mot-zuckerberg-i-ringen/

Blir matchen av?
Vem vinner? Står att Zuckerberg tränar BJJ och Musk ingenting.

(FB) UFC - Mark Zuckerberg VS Elon Musk
Citera
2023-06-25, 11:32
  #38
Medlem
Finsk-fyllas avatar
Är han Woke, Zuckerbergaren?
Citera
2023-06-25, 13:01
  #39
Medlem
Memnoks avatar
Trådar sammanfogade.
/Mod
Citera
2023-06-27, 01:02
  #40
Medlem
Jag tror aldrig detta kommer bli av eftersom båda är mytomaner och mesar men, är genuint nyfiken på er som tror att Musk skulle vinna? Även om Zuck är en galen tönt så tränar han regelbundet. Musk är en blekfet man besatt av att vara en edgelord twittare. Att han skulle haft det svårt i barndomen och slagits i Sydafrika? Lmao även om det skulle stämma så var det 45 år sedan. Längd och vikt spelar ingen roll, snälla förklara hur det ens skulle vara möjligt att han skulle slå en yngre förmåga som faktiskt tränar och inte ser ut som en duplogubbe.
Citera
2023-06-29, 17:01
  #41
Medlem
IWannaBeAdoreds avatar
Kan någon som röstat på Musk förklara hur ni tänker?

Det enda han har som fördel är storleken men antar att (om det blir av) det kommer gå i catch där Musk får cutta en hel del kg men ändå kommer ha några kg fördel. Men det är allt. 15cm skiljer i längd ungefär och i nuläget väger väl Musk 30kg mer.

Zuck har betydligt mer erfarenhet av kampsport och är 12 år yngre och är i en ok ålder fortfarande fightmässigt medan Musk är över 50 och det är ovanligt att folk ens orkar ta sig in i oktagonen i bra form om de är över 40 med vissa väldigt få undantag.

Minns när jag blev retad för jag blev nedbrottad i skolan av en som var 35cm kortare än mig. Han blev sen svensk mästare och kom med i landslaget i brottning och jobbar nu som ordningsvakt. Det finns viktklasser av en anledning men skulle exempelvis en som är 2 meter och knappt har erfarenhet av MMA kunna gå in och träna ett camp och sen spöa skiten ur Volkanovski? Nej.
Citera
2023-08-06, 23:56
  #42
Medlem
Dessa herrar borde fundera på hur de påverkar deras varumärke...
Citera
2023-08-07, 05:25
  #43
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Dream.71
Dessa herrar borde fundera på hur de påverkar deras varumärke...
De vet nog exakt vad de gör.
Citera
2023-08-07, 07:04
  #44
Medlem
Tror aldrig fighten blir av ens,detta är endast gratis reklam för herrarnas varumärken, speciellt Musk som bytat twitter till X gör fin gratis reklam.
Citera
2023-08-07, 17:33
  #45
Medlem
Har matchen blivit av? Kan man se en video från matchen någonstans?
Citera
2023-08-07, 17:38
  #46
Medlem
Brottargalnings avatar
Citat:
Ursprungligen postat av L.o.a
Har matchen blivit av? Kan man se en video från matchen någonstans?

Nej, det har aldrig varit någon match. Snacket verkar också dött ut så det lär inte bli någon match heller.
Citera
2023-08-07, 17:40
  #47
Medlem
peterZiipens avatar
Citat:
Ursprungligen postat av L.o.a
Har matchen blivit av? Kan man se en video från matchen någonstans?

Hade den hade ägt rum så kan jag lova att du hade hört talas om det, om du så bodde isolerad ute i skogen.

Senaste nytt är en tweet från Musk från igår:
Citat:
Zuck v Musk fight will be live-streamed on 𝕏.

All proceeds will go to charity for veterans
.
Huruvida detta är ett utdraget skämt eller inte är fortfarande oklart.
Citera
2023-08-13, 20:39
  #48
Moderator
easy_dans avatar
Det kommer inte bli någon fight, Elon kommer snacka stort men backa ut när det blir dags. Synd för det hade kunnat bli underhållande.
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in