Citat:
Ursprungligen postat av Ranxerox
Blir man lika seg när man vaknar på morgonen efter att ha använt stilnoct för att kunna sova, som man brukar bli av Propavan? Brukar bli som en jävla zombie av propavan i ett par timmar efter uppvaknandet, något jag inte är så glad i

Är stilnoct bättre på den fronten??
Det är två saker som inte är bra med Stilnoct: Det ena är att du bör se till att inte bli störd när du har gått och lagt dig, för om du tar dem utan att somna så kan vad som helst hända. Det andra är att de har så kort halveringstid att om du blir väckt av någonting efter ett par timmar så har effekten av dem redan släppt. Fördelen med den korta halveringstiden är att du vaknar utan att vara seg.
Det bästa om man vill somna in snabbt och vakna efter lagom lång tid utan att vara alltför seg tycker jag är Flunitrazepam. Tyvärr så är det svårt att få recept på Flunitrazepam eftersom det finns en massa personer som missbrukar dem för helt andra syften än att sova, så vill du ha dem är det enklast att köpa en burk av någon i stället för att gå till doktorn.