Citat:
Ursprungligen postat av
23-07-23
Nej inte utan anledning då anledningen till hatet är att vuxna inte ska ägna sig åt vad som framförallt bara är lek. Elsparkcykel är inget bra argument för att förflytta sig från punkt A till B. Elsparkcykel är en irriterande social spyfluga.
Det ska inte förekomma några jävla scooters av något slag öht om de verkligen inte behövs.
jo utan anledning ditt resonemang är att det ser löjligt ut vilket inte alls är relevant, en elscooter kan enkelt ersätta en bil och kan gå upp mot 100 km i räckvidd den är liten nog att ta in i butiker vid handlande och enkel att ta i bil vid behov ni hatar dem endast för att det är något nytt som ni inte förstår jag ser väldigt mycket hat utan anledning på elscooters.
ironiskt nog tror jag samma saker sas om cyklar i början varför cykla när du kan rida eller gå det ser bara löjligt ut förbjud cyklar.