De anser sig kunna hävda att det är ett tryckfel, så fula är de i det finstilta.
Vi reserverar oss för eventuella tryckfel på denna webbplats samt slutförsäljning av produkter. Vi garanterar inte att bilderna återger produkternas exakta utseende då en viss färgskillnad kan förekomma beroende på bildskärm, fotokvalitet samt upplösning. Vi försöker alltid på bästa sätt att exponera produkterna så korrekt som möjligt.
Om en viss färg tagit slut på en produkt efter att kunden lagt sin beställning så reserverar vi oss rätten att skicka standard färgen som finns i lager på den utsålda produkten.
De skriver inte att de beställer från Kina, men blir glasklart om man läser leveranstidwena.
Våra normala leveranstider är 10-29 dagar (notering: kan ibland ta uppemot mellan 14-45 arbetsdagar pga coronakrisen och högsäsong samt externa faktorer såsom tull och väder).
Låter det för bra för att vara sant, så är det ofta även så i verkligheten.
Jag har själv varit ett enmansbolag och "kundtjänst" som han hänvisar till när folk klagar, tippar jag på är han själv med en annan E-postadress.