2023-03-05, 21:45
  #1
Bannlyst
Det kommer går att extrrem mängder landyta att ta hand om döda Muhammdaner i Sverige. Förutom att dom besulda Kristen jord, så kan man inte återanvända begravningsplatser.

Det har blivit fullt i flera av de större städernas muslimska gravkvarter i Skåne. Tidigare begravdes många med muslimsk tro i Malmö, Lund eller Helsingborg – trots att de varit bosatta i kranskommuner.

Enligt muslimsk tradition kremeras man inte, utan jordfästs. Jordfästningen av kroppen ska ske i orörd eller så kallad ”jungfrulig” jord. Det innebär att man inte återanvänder gamla gravar där det fortfarande finns rester kvar av tidigare gravsättningar.

– Så länge det det finns rester begraver vi inte där. Enligt vår tradition och islam respekterar vi människorna som ligger där och får därför inte använda marken, säger Roland Vishkurti.


https://www.dn.se/sverige/striden-om-de-muslimska-gravplatserna/
Citera
2023-03-05, 21:55
  #2
Medlem
zombie-nations avatar
Begrav dem stående.
Citera
2023-03-05, 22:02
  #3
Bannlyst
Citat:
Ursprungligen postat av zombie-nation
Begrav dem stående.

Det kan du fett glömma. Dom skall ligga emot Mecka. Kreminera skiten och slänga det en massgravar istället. Om muhammdaenr vill ha en massa attribut vid sin död, så får de väl skeppa hem kroppen till någon musse land.
Citera
2023-03-05, 22:04
  #4
Medlem
zombie-nations avatar
Citat:
Ursprungligen postat av PalmeKiller
Det kan du fett glömma. Dom skall ligga emot Mecka. Kreminera skiten och slänga det en massgravar istället. Om muhammdaenr vill ha en massa attribut vid sin död, så får de väl skeppa hem kroppen till någon musse land.

Men ärligt, måste de jordbegravas så får de väl köpa en grav i ett muslimskt land.

Vi ska inte behöva ge bort massa mark, räcker så väl med att våra skattepengar betalar deras manliga könsstympning. Lite får man ta seden dit man kommer.
Citera
2023-03-05, 22:05
  #5
Medlem
Sälj marken dyrt och gör en bra förtjänst.
Det har ju funkat många hundra år i muslimska länder, så det är nog lösbart.
Citera
2023-03-05, 22:09
  #6
Medlem
Hannitys avatar
Flyttar man till ett europeiskt kristet land får man finna sig i att bli begravd på det sätt som erbjuds eller flyga hem igen. That's IT!
Citera
2023-03-05, 22:15
  #7
Medlem
heffaheffas avatar
Vad är problemet eller frågan? De kommer ju aldrig att begrava sig på våra ”kristliga” kyrkogårdar. De får väl köpa land och bygga sina egna begravningsplatser.
Citera
2023-03-05, 22:18
  #8
Medlem
BadPostures avatar
Men hur gör de i muslimska megastäder, typ Kairo? Eller väldigt tätbefolkade länder, typ Banngladesh? Är detta bara ett exempel på kravmaskinen mot just Sverige?
Citera
2023-03-05, 22:21
  #9
Medlem
Lika fett jobbiga levande som döda, vem hade trott det?
Citera
2023-03-05, 22:28
  #10
Medlem
TAXIDRIVER020s avatar
Ganska lustigt att ni "kristna" har samma begravnings sed. Var god och läs en bok.

Btw du vet om att kristendom härstamma från samma ställe som judendom och islam?
Citera
2023-03-05, 23:21
  #11
Medlem
Lova33s avatar
Måste ni posta om sånt här jävla skit på Flashback 24/7? Är så jävla trött på att läsa om dessa jävla kravmaskiner med sina religiösa jävla vanföreställningar och tvångshandlingar.
Deras beteende borde rendera i psykiatrisk slutenvård istället för att uppmuntras!

Om de väljer att leva i det västerländska landet Sverige år 2023 får de fan kremeras och läggas i en minneslund som alla andra! Eller dra från vårt land. Blir fan äcklad!😡
Citera
2023-03-06, 06:48
  #12
Medlem
Inte ens när "babben" är död kan Flashbackrasisten känna sig nöjd
Citera
  • 1
  • 2

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in