Citat:
Ursprungligen postat av
Sportlaban
Gärna det

Hellre de än dig. Jag förstår ju ryssarna. Sverige fattar jag vad landet håller på med men moraliskt är Sverige helt fel ute. Vad Sverige gör är inte att verka för fred och välstånd. Man ger istället sitt stöd till folkmordsidan.
Skeppar vapen till ett icke-natoland i krig. För att det tjänar några få otroliga pengar på.
Så länge vi kan massakera ryssarna så effektivt som möjligt är det bra. Ju fler ryssjävlar till avskum som dör i Ukraina desto bättre!!
De med dina åsikter vill OSS illa, du vill störta vår livsstil, vår demokrati och samhälle och du skäms inte för det. Du är en direkt fiende, en kollaboratör, en varig nagel i vårt samhälle. Värre än extrema islamister.
Njut av friheten i väst medan du kan, kommer komma förändring där sådana som du inte kommer att tollereras mer. Och vi kommer inte sympatisera med er när ni får stå för era åsikter.