Citat:
Ursprungligen postat av
ruttenfimp
Äcklig pappa. Trodde familj är något man värnar om.. Ge sin familj till vampyrer som staten är riktigt äckligt. Bara en Svensk som skulle få för sig o ringa snuten på sina egna barn så sorligt att folk har det i sin ryggrad att pappa staten. NEJ USCH O FY
Citat:
Ursprungligen postat av
Amazon-mannen
Låter man sonen umgås med kriminella blattehjon går det så här. Jag hade ringt snuten som though love, vad ska han göra? Slänga det i soporna och sen gå och källsortera det?
Så enkelt svar Amazon-mannen kommer med och ruttenfimp förstår det inte? Har man misslyckats så totalt med uppfostran så ynglet blivit kriminell finns det bara en vettig väg och det är att ringa snuten. Ungen har annars bara två vägar att gå, bli yrkeskriminell eller bli skjuten och nergrävd. Inte sällan slutar det med alternativ två i vilket fall.