2022-10-26, 01:15
  #25
Medlem
StonedApeTheorys avatar
Citat:
Ursprungligen postat av firechromenorr
Ni håller på dör ut vännen.. återkom med motargument istället. Vad gör man med arter som är på väg att dö ut, vad gjorde man med pandor?

Era samhällen är helt baserade på stöld och slaveri, detta vet du och detta börjar komma ut mer o mer... the jig is up!

Tidigare så förde alla civilisationer krig mot andra stammar, det har skett i hela den mänskliga historian. Av alla folkslag.
Att sedan den Europeiska upplysningen och vår överlägsenhet gjorde att vi blev så avancerade att vi kunde kolonisera var bara mänsklig natur.
Det är förövrigt en liten del av samhällen som byggde på detta, vi var redan överlägsna innan det.
Att vi sedan såg till att gå ifrån det och var det första folkslaget att avsluta slaveri talar bara mer för oss.
Människor anpassar sig, du tror att födeslantal är statiskt? Det går självklart att fixa.

Alexander Fleming uppfann penicillinet, som räddat hundratals miljoner. Vad har ditt smutsfolk gjort?
__________________
Senast redigerad av StonedApeTheory 2022-10-26 kl. 01:17.
Citera
2022-10-26, 01:29
  #26
Medlem
Running_mans avatar
Citat:
Ursprungligen postat av ArgusOne
Den tönten kan vi ignorera. Han är mest en pajas som lajvar krigsherre.
Japp. En riktig nickedocka åt Putin. Förhoppningsvis slipper vi honom snart -dock vill ju Putin att han sitter kvar där nere så länge som möjligt.

Försvinner han så är risken stor att Tjetjenien åter igen hamnar i krig.
Citat:
Ursprungligen postat av Trolltestet
Blir nog en balkongflygning för honom snart.
Tror inte det. Han är viktig för Putin i propaganda-kriget. Hela Kadyrov-grejen är vilseledning, att media och privatpersoner hellre ska prata om honom än om Rysslands usla krigföring just nu(det går inte så bra där borta just nu).
Citera
2022-10-26, 01:50
  #27
Medlem
Tjetjenerna skiter väl i ukraina, det enda sättet att förmå dem att gå ut i krig för Putin är väl det vanliga islamistdravlet om jihad osv, tveksamt om de köper sagorna.. hade antagligen varit annat om usa, eu och israel bombade i mellanöstern eller just i tjetjenien. Men äckliga musslan gör väl vad han kan för att vara Putte till lags..
Citera
2022-10-26, 06:23
  #28
Medlem
Stones avatar
Citat:
Ursprungligen postat av RyskaMaffian
Källa: https://twitter.com/wartranslated/status/1584990975973216258

Kadyrov är högste befälhavaren i Ryssland efter Putin. Nu proklamerar han jihad mot Europa. Européerna har dekadenta värderingar, och rättrogna muslimer måste nu förstöra dessa. De ska enligt Kadyrov inte tas till fånga utan istället brännas.

Frågeställning: kommer Europa nu ta hotet från Ryssland på allvar?

Kadyrov, han låter som vilken galen imam som helst. Men Adolf Hitler tog hjälp av muslimer för sitt folkmord i Serbien.
Citera
2022-10-26, 07:22
  #29
Avslutad
Jaha? Trodde det var nazismen ryssarna "krigade" emot?
Citera
2022-10-26, 07:39
  #30
Medlem
von Hindenburgs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Crabbofix
enligt wikipedia 6,5%

Det var 2012 och inkluderade inte Tjetjenien och Ingusjetien.

1998 var siffran 4 procent så med samma tillväxt så är andelen muslimer 10% idag.
Citera
2022-10-26, 07:59
  #31
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Idiotsverige
Kul att detta publiceras officiellt på TASS - Rysk statsmedia.

Alla länder som normaliserar HBTQ, bög-giftermål, horeri och stympandet av barn i "könskorrigeringar" har blivit övertagna av Satan, utan att fårskocken fattat vad som pågår, för de läser inte Bibeln. Så det finns mycket att rätta till. Kanske dags att flytta till Ryssland, för alla vet att Gud kommer vinna denna strid enligt Bibeln...

Vet inte hur du läser din bibel, men där står det att Vilddjuret och antikrist skall ta över. Vilddjuret är USA och antikrist påven hur kan de ta över ryssland. Jo Putin kommer att anfalla Israel och när det visar sig att han är Gog kommer de kristna ryssarna att hänga Kirill och hans anhang för att sedan gå över till katolicismen.
Citera
2022-10-26, 08:21
  #32
Medlem
Porrstjarnas avatar
Citat:
Ursprungligen postat av von Hindenburg
1998 var siffran 4 procent så med samma tillväxt så är andelen muslimer 10% idag.

Usch ja, inte undra på att den stackars Ryska armén har problem då...
Citera
2022-10-26, 08:25
  #33
Medlem
Tjetjenien med sina ynka 1,3 miljoner invånare... Wow man bli ju skraj när kadyrov tror någon bryr sig om hans hot.
Citera
2022-10-26, 08:32
  #34
Medlem
Porrstjarnas avatar
Det var en otrolig rush av nya trådar denna morgon, tidigarelagt skiftbyte i Kremlatoriet?

Jaha, så då vaknar man upp till sin första dag som Satanist då...
Citera
2022-10-26, 08:44
  #35
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av enoent
Glöm inte att det handlade om homosexuella vid ett tillfälle där i början. Homosexuella satanistiska nazistjudar. Som nu Kadyrov vill bedriva ett heligt krig emot då de har tagit över inte bara Ukraina utan även Europa och resten av världen.

Du får inte glömma bort terrorister.

NATO-satanist-bög-nazist-jude-terrorister-globalister är vi väl inne på nu? Eller har man missat något? 😂

Här är för övrigt en video på ett ryssmongo som blir paketerad av polis i Sverige.

https://youtu.be/RrRoZuoFloA
Citera
2022-10-26, 08:44
  #36
Medlem
KillPus avatar
Kadyrov blir nu ett legitimt mål för islamister själva. Han är nobody, för att förklara jihad. Det är religiösa ledare som får göra det. Han är bara en politisk figur som dessutom la sig under otrogna (smutsiga grisryZZar). Så nu lever han farligt själv.
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in