Citat:
Ursprungligen postat av
jugbandblues
broiler så det ryker om det. hon har varit servitris i någon månad, och barnvakt. grattis. extremt vänsterliberala åsikter och medioker intelligens. utseende 5/10.
Okej.
Men helt ärligt jag tycker inte det är världens problem att vi har en regering där alla inte står exakt samma rent politiskt. Låt hon vara en motvikt då, vi ska väl inte vara som rödgröna röran där alla som inte tycker exakt likadant ska uteslutas?
Jag tror att Sverige hade fungerat bäst om Sveriges tre största partier kunde samarbeta, och hitta en balans. Men det kommer aldrig hända, dock tycker jag det vi har nu har mer potential än den rödgröna röran. Men att få ordning på Sverige, speciellt i dessa tider är inte något enkelt tror tyvärr inte nuvarande regering får mer än fyra år på sig.