Flashback bygger pepparkakshus!
  • 3
  • 4
2022-07-04, 13:11
  #37
Medlem
Först ska du polisanmäla föräldern och bestrida fakturorna med hänvisning till polisanmälan. Du ska ju inte betala skulder som din förälder tagit. Kan tycka att är det allt för lätt att låna ut pengar/ge folk kredit eller ex försäkra en bil på en 13åring så får dom lite skylla sig själva.


En del inkassobolag har även flera underbolag så tar du kontakt med ex Svea inkasso och får uppgifter från dom så kan det finnas fler på Svea justitia.
Kolla även med trafikförsäkringsföreningen, där måste du oxo vara jättenoga med att du vill ha reda på ALLA skulder säger du bara ex personnummer eller regnummer uppger dom ibland bara 1 skuld sen kommer det andra bilar efter det.
Citera
2022-07-04, 15:02
  #38
Medlem
Har inte läst hela tråden, men delar av den och märkt att det verkar vara svårt att kunna se detta.
Så om jag missat något på de senaste sidorna, Kom ni fram till någon sida som kan visa allla krediter eller är det kört och helt omöjligt?

Som sagt,inte kronofogden saker utan mer för den so betalar för sig, men vill veta hur mycket skulder de har?
Citera
  • 3
  • 4

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in