Resultat: Tror du Pernilla fortsätter som allsångsledare också 2027?
Ja
38,46%
5 röster
Nej
61,54%
8 röster
2015-07-08, 15:07
  #1261
Medlem
Admiral Krags avatar
Doug Seger pussa Petra i bakhuvudet när hon vände sig bort, utan att hon märkte...stark TV
Citera
2015-07-08, 15:41
  #1262
Medlem
HerrGickhans avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Azdz
Någon som vet vem Jakob Karlberg som deltar nästa vecka är? Är väl han som har den här one-hitwondern, "fan vad bra"?

Då vet du ju. Att kalla det »one-hit-wonder« är ju en överdrift av grövsta slag. Ett synnerligen mediokert verk som väl mest uppbackas av NRJ:s politiskt korrekt morgontrio. Fruktansvärt usel låt i mitt tycke. Tillhör de låtar som jag omedelbart byter kanal när de spelas, en jävla skränig pubertal fyllelåt.
Citera
2015-07-08, 21:05
  #1263
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av HerrGickhan
Då vet du ju. Att kalla det »one-hit-wonder« är ju en överdrift av grövsta slag. Ett synnerligen mediokert verk som väl mest uppbackas av NRJ:s politiskt korrekt morgontrio. Fruktansvärt usel låt i mitt tycke. Tillhör de låtar som jag omedelbart byter kanal när de spelas, en jävla skränig pubertal fyllelåt.
Det blir dessutom lite ödets ironi när dom tar dit honom bara en vecka efter att dom anmälts för att ha tillåtit en pojkduo använda snuskiga ord i sin låt från förra veckan eftersom den heter "fan vad bra" . Redan i titeln så hör man ju hur suspekt det blir.
Citera
2015-07-14, 20:09
  #1264
Medlem
Mikeyjamess avatar
Citat:
Ursprungligen postat av maccan1234
Nytt för i år tror jag. Det är väl trevligt?

Tycker som ovanstående att hon stressar igenom sången på ett improviserat sätt som inte faller väl ut.
Dock har hon sjukt sexiga ben ikväll


Ser ut som om Zara har fixat sin plats som headliner då Darin är först ut
__________________
Senast redigerad av Mikeyjames 2015-07-14 kl. 20:13.
Citera
2015-07-14, 20:22
  #1265
Medlem
emma80s avatar
Total slakt av Diggi-loo diggi-ley.

En unge som får sjunga första versen, lagom till refrängen dissar Petra plötsligt honom till förmån för totalt kaos.

Sedan klämmer den ena icke textkunniga personen efter den andra i. Text och melodi spretar, bitvis obefintligt. Ingen hörbar allsång.

Varken första eller sista gången detta scenario ovan utspelar sig numera.
Citera
2015-07-14, 20:23
  #1266
Medlem
My name is Earls avatar
Jag tycker Petra skulle ha hållit sig till sin September karriär, hon är kass som programledare, det låter ju som hon pratar till en lyktstolpe, kontrasten till Lotta Engberg (Lotta på Liseberg) är ju enorm.
Fast hon är ju jävligt snygg.
Citera
2015-07-14, 20:42
  #1267
Medlem
Mikeyjamess avatar
Citat:
Ursprungligen postat av BjornHsonLarsson
De försvann ur det kollektiva medvetandet när gruppboenden gjordes om till boenden för ensamkommande flyktingbarn.

För dom filmar inte den sektionen så mycket känns det som. Det var ju nästan kutym i varje avsnitt under Berghagen och Lundin.
Citera
2015-07-14, 20:43
  #1268
Medlem
BjornHsonLarssons avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Mikeyjames
För dom filmar inte den sektionen så mycket känns det som. Det var ju nästan kutym i varje avsnitt under Berghagen och Lundin.

Hos Lotta på Liseberg får GAIS-Ola med Skinnväst sitta längst fram och njuta. I Stockholm är det bara mediaeliten som får sitta längst fram.
Citera
2015-07-14, 20:47
  #1269
Medlem
emma80s avatar
- Det är en tango och den ska sjungas passionerat!

Tystnaden som uppstod sedan. Jag vet inte riktigt vilken respons denna Jeja Sundström hade väntat sig, men kanske lite jubel och tjoande istället för kompakt tystnad.


Edit: Och nu en slags buskis och monolog om Hilda och Hjalmar? Fy för helvete vad han pratar, otroligt tråkigt. Snacka om att dra ner tempot och döda allsången.
__________________
Senast redigerad av emma80 2015-07-14 kl. 20:52.
Citera
2015-07-14, 20:49
  #1270
Medlem
Facebacks avatar
Citat:
Ursprungligen postat av eternussermo
Jeja ser groteskt stor ut, som en jätte.
Petra gjorde inte saken bättre med sitt raljerande om hennes gigantiska fötter och vilka byar hon trampat ner på senaste.
Citera
2015-07-14, 20:55
  #1271
Medlem
Mikeyjamess avatar
Helvete vilka superlativ hon fick.
Vilket antiklimax, det är ju ingen monsterhit direkt och än mindre headlinerdugligt

Hon börjar få sexiga ben iaf, dom låren går inte av för hackor

Men se på fan, Darin får sista numret!
__________________
Senast redigerad av Mikeyjames 2015-07-14 kl. 20:57.
Citera
2015-07-14, 21:38
  #1272
Bannlyst
Citat:
Ursprungligen postat av Macca2013
Hur kom SD in i bilden

Undrar vart detta kom ifrån " Ursprungligen postat av BjornHsonLarsson
De försvann ur det kollektiva medvetandet när gruppboenden gjordes om till boenden för ensamkommande flyktingbarn."
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in