Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
2022-02-28, 02:28
  #1
Medlem
Efter det att Putin hota att använda kärnvapen och starta ett tredje världskrig? Hur kommer det sig att väst och EU inte är rädda över vad denna man kommer att göra? Hur kommer det sig att dom fortsätter med sanktionerna mot en man som inte är rädd för att ta död på mänskligheten?
Citera
2022-02-28, 02:52
  #2
Medlem
Därför att det är fullständigt självklart att det bara är tomma hot. Putin är förmodligen den som är mest rädd för att ta död på mänskligheten, eftersom det skulle innebära att han själv strök med. Som alla vet så bryr sig Putin inte om någonting annat än sig själv.

Putin skulle hellre ge bort halva Ryssland än att starta ett kärnvapenkrig.
Citera

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback