Citat:
Ursprungligen postat av
Slaskfarsan
Tyskland som är Europas största ekonomiska motor kommer att få en vargavinter som kommer att påverka oss. Ryssland hotar Norge och kommer säkert att även se rött när vi går med i Nato.
Detta är tyvärr fakta
Den skenande inflationen kommer att få folk att demonstrera på gatorna.
Gäsp. Är du inte väl dramatisk
Vatnik?
Vargavinter i Tyskland? Ojoj. Och om denna vargavinter inträffar, varför skulle den drabba oss i Sverige?
Ryssland hotar Norge? Hur? Några stackare har gripits för att de flyger drönare på sin fritid där de inte borde spendera sin fritid. De borde spendera den med dålig utrustning vid fronten, som många andra ryssar gör. Och med handen på hjärtat, om Vladimir Putin får för sig att traska mot Norge, Well… Då min käre slaskfarsa är det kört för er ryssar. (Slaskfarsa vill bli sliskigare i min autocorrect)
Och om Ryssland ser rött, menar du att det nu betyder något dåligt? Jag fattar inte. Ger de rött ljus för Nato-medlemskap? Jag tror inte Ryssland eller Vladimir Putin kommer se grönt på den frågan någonsin, men jag kan ha fel.
Och du, den där inflationen som du pratar om, med handen på hjärtat så beror den inte på dig, Ryssland eller Vladimir Putin. Den hade vi haft ändå. Hur går ekonomin i ditt eget land, Ryssland?
Och nu ska jag bli allvarlig. Vladimir Putins spel med era liv måste få ett slut. Du verkar driftig som skriver på ett forum i Sverige så jag vänder mig direkt till dig. Dina bröder börjar resa vapen mot Vladimir Putin. Det kokar i ditt land. Stöd dem. Hjälp ditt land. Störta Vladimir Putin och återfå er frihet. Ryssland är som du vet kört för generationer framåt, men din kamp kan hjälpa dina barnbarn.
(Uttrycket Dina barnbarn är endast avsett som referens eftersom jag förstår att du personligen inte kommer lyckas avla något barn.)
Ps. Chansen finns. Skriv på för armén idag så får du kanske våldta någon ukrainska på vägen så dina odugliga spermier gör mer nytta än i munnen på din tolvårige bror.