Citat:
Ursprungligen postat av
interiktigt
Verkar som du själv inte vet vad du vill. Om det enbart är vänskap får du nog acceptera att du kommer bli bortprioriterad ibland när hon har en partner.
Nej så är det, jag går nog omedvetet och fortfarande tycker om henne mer som en vän. Sjuka är att dom har dejtat snart i ett havlår och i början hade vi till och med sex i bland, sen började det mattas ut mer och mer och det ända jag fick göra vara att klia henne på ryggen när hon låg bredvid mig i soffan. Dom blev på riktigt tillsammans i helgen och offentlig och bara för en vecka sen låg hon i min famn men tyckte inte det kändes bra att göra så, men nu är allt borta hon vill inte göra nått sånt inget.
Undrar varför hon höll på med mig så länge fast hon träffade en annan kille, undrar hur mycket känslor hon egentligen har för mig, hon sa också för 2 veckor sen att jag inte ska ha förhoppningar med att hon önskar att allt var som förr, klart som fan sånt ger förhoppningar. Såna här saker har gjort att jag inte kunna börja släppa henne vilket jag måste då hon nu är ihop med honom. Kan inte gå och vänta på henne i fall hon skulle vilja i framtiden.