Citat:
Ursprungligen postat av
Finalen15
En lägenhet och hon kommer säga att det beror på att hon inte orkar med ”tomten”.
Med tanke på hennes leverne när hon tjänade pengar måste hon ha tjänat MASSOR för att kunna betala av 300000, det är även en hög avgift, boendet i Stockholm kostade MASSOR så nja tror inte så mkt på det.
Hon tjänade nog verkligen massor när det begav sig. Man kunde tydligen göra det för några år sedan om man hade många följare
Jag vill minnas att hon berättade att hon fick i snitt 50000 från Meta för ett inlägg utan reklam. Helt galet!
Sen la hon nog in en rejäl kontantinsats, annars hade hon ju knappast fått bolån med en svajig inkomst som ”influencer”. Så jag tror inte hon säljer med förlust faktiskt.
Men hon är ju verkligen en mästare på att spendera pengar. Poletten har nog inte trillat ner ännu att hon inte kan fortsätta så längre. Snart måste hon ju inse att hon måste anpassa sin livsstil efter plånboken, precis som alla andra outbildade arbetslösa unga morsor som har barn med massa olika pappor hit och dit. Restaurangbesök och kött vareviga dag brukar inte tillhöra den livsstilen.