Citat:
Ursprungligen postat av
Enmansdemo
Isabelle var väl ingen svarting? hon är judinna tror jag, har försökt att hitta nyare bilder på henne men hon har inte lämnat några spår efter sig, kanske är hon död? Undra hur många deltagare som har bekräftats döda under dessa 20 år? det måste väl vara några?
Här får du Gustav idag
https://www.gustavlorenz.com rätt arm-tatueringar, lite rätt skägg, rätt klocka, och lite rätt sotarmössa, ready to be hired by a woman (manlig motsvarighet till eskortverksamhet, plåta dina ögonblick

)
Han verkar ju verkligen ha fullföljt koskit-Pauls och gubb-Torstens profetior med fortsatt ängsligt sökande efter den rätta looken för att inte avvika från accepterade trender för den sökande metrosexuelle mannen. Inte konstigt egentligen att det skar sig totalt med de största egensinniga karaktärerna som var starka nog att gå sin egen väg utan ängslig räddhågsenhet. Du har förmodligen helt rätt om "verksamhetsplanen" med hans sysslor, att bjuda ut sig till så många kvinnor som möjligt och förhoppningen att få doppa dasen emellanåt. Allt för bekräftelse eller några likes, helt i motsats till Sebastians individualistiska vägval och ett öde nog så tragiskt. Möjligen värre.
Isabelles svartinghet kan man såklart ha delade åsikter om, men hon blev mäkta upprörd när dörrvakts-Rolle anklagade "negrerna därborta" för att ha tagit slut på vattnet. Så får man minsann inte säga! Dörrvakten frågade då vad hon skulle kalla sig själv, men fick inget svar. Det förblir ett av farmens största mysterier. Men judinna är hon nog eftersom erbjöd sig att läsa bordsbön på hebreiska när tysken var storbonde i farmen 1. Något utländskt påbrå är det med största säkerhet, men det går ju absolut inte att dra några likheter till koskitfiskarens svartinghet - där kan man tala om att "göra kaoz"! Vilket det f.ö. verkar vara en ny svarting i årets upplaga som uttalat går in för. Laserturken, någon?
Rolle f.ö. var ju själv ganska rolig genom att sitta och huka när Sebastian härjade som värst i Farmen Afrika, men så snart Sebastian hade åkt passade han på att hoppa på den petita och försynta Isabelle, yngst i gänget. Om en person ser ut som en dörrvakt, beter sig som en dörrvakt och låter som en dörrvakt, så är det förmodligen en dörrvakt.