2021-05-19, 08:22
  #13
Medlem
Du påpekade väldigt bra poänger.

Tack alla för era åsikter.

Citat:
Ursprungligen postat av Blatteman
De billiga möblerna är tillverkade med slavar i kina och innehåller massa gifter som du kommer andas in under årens lopp.

Varför bygger man om hemma och sen snålar in på badrummet är ju bara idioti.

Man ska ju njuta av livet också.
de pengarna kommer man ändå spendera på dyra drinkar eller annat skit.

Det är småpengar att köpa RIKTIGA möbler eller badrum till hemmet som är tillverkade i europa istället och njuta av sitt hem.

Det är en långsiktig investering och är småpengar när man räknar hur lite det kostar per dag varje dag och hur man kan slösa pengar på en kopp kaffe ute på stan varje dag.

Samtidigt stödjer man europeiska jobb och att inte alla jobb försvinner ut ur europa vilket är ett stort plus då all industri lägger ner pga oschysst konkurrens från asien.

Kom ihåg att vissa märken som har svenskt namn dock är tillverkade i kina ändå .särskilt de som alltid kör med rabatt. Då har man hittat på ett dyrare ordinarie pris för det billiga skräpet och sen säjer det med rabatt ofta så att folk ska tro att det är billigt.

Svedbergs är dock tillverkat i europa tror jag. Enklaste är att ringa huvudkontoret.
Citera
  • 1
  • 2

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in