Citat:
Ursprungligen postat av
bottenfruset
Inga konstigheter alls. Och inget påhitt. EA har tvångsvårdats i Farsta sedan januari 18 2012 pga allvarlig psykisk störning. Till att börja med under fyra månader.
Vad händer om man, efter utsläppandet från psyk i maj, åker från Stockholm (antar jag eftersom du skriver Farsta) och sexar upp en fotograf i Kalmartrakten, inte meddelar någon var man befinner sig, och avslutar året med en liten thailandssemester?
Saker och ting behöver ju inte kunna
verkställas bara för att de
beslutas. Du har kontakt med någon som har rotat fram ett beslut. Men du har knappast insyn i fallet.
Och EA har, vilket vem som helst i tråden alltså själv kan verifiera, absolut inte suttit tvångsvårdad mellan maj-december 2012. Hon har varit, skulle jag vilja säga, fri och glad och naken.