Citat:
Ursprungligen postat av
Julgran1990
Om du tyder på att jag sprider fel info.
Rätta mig.
Du verkar ligga på mycket info. Artikeln spreds endast på expressen. Expressen brukar bara mindre källkritiska. Jag ser inte artikeln till någons parts fördel.
Jag undrar varför du moraliskt nytto moraliserar som innebär att du alltid skall skriva så att konsekvenserna av vad man gör blir så goda som möjligt i att det sammanlagda välbefinnandet hos alla kriminella blir så stort som möjligt.
Typisk nybörjar svenskar/människor när man fått 3 strån på bröstet och samtidigt undersöker ett svenskt ordlexikon, petat en E, orden överutvecklas flyter iväg med ett självförtoende och ambitionen att lägga en mystisk allvetande ton i ämnet som till slut krokbenar sig själft, då det bara låter som flödder/rappakalja för en annan som har 6 strån.