Citat:
Ursprungligen postat av
Pippi64
Självklart är detta ännu en lögn från fanskapet Håkan Bergmark, enbart för att göra sig själv märkvärdigare än han är. Men det blir nog svårt för oss att
motbevisa detta påstående ty då måste man veta vid vilken skola och i vilken kommun han arbetade i.
Kanske är det
utstuderat från herr Bergmark? Han
vet kanske att det blir svårt för oss att kontrollera denna uppgift?
Eller vad skriver jag?! Håkan Bergmark utstuderad?! Hahaha, jag tar tillbaka det. Han fyllesvamlar naturligtvis som vanligt!

Dessutom om han burit sin "officers uniform" när han påstått skulle ha jobbat på en skola, så är det ett brott - Då Herr Bergmark inte var och är en reservofficer utan varande värnpliktig och skall då ha avslutat värnplikten så är ett brott d.v.s. föregivande av allmän ställning enligt (BrB 17 kap. 15 §), och även om han hade varit officier, så är detta "arbete" på en s.k. OBS-klass så är det inget som "Inte särskilt påkallat" d.v.s. inte kräver att han har en uniform på sig. Det är att anse som tjänstefel om han hade varit officier, vilket vi vet han aldrig har varit.
Han har haft den historia uppe tidigare - då medgav han att han begick misshandel då Bergmark kastade en penna i huvudet på en elev, samt gjorde 300 armhävningar utan att svettas för imponera på ungarna, i sin uniform.