Citat:
Ursprungligen postat av
.-fuckYUO-.
Ja, Z-analoger skiljer ju sig en hel del från benzo även om det finns många likheter med.
Jag tror att du löper en stor risk att göra allvarliga saker och du lär skada dig. Det kommer garanterat inte att vara vackert och du lär ångra dig stort om du är vaken så länge och fortsätter att vara vaken på någon z-analoger. Men har du tur så somnar du.
Effekten lär bli att vanföreställningarna blir kraftigare, du lär nog bli aggressivare, du kommer inte att minnas något och din impulskontroll blir sämre än på benzo.
Folk gör riktigt dumma saker på det rävgiftet ska du veta. Inte roliga saker. Det har förstört många liv (egen erfarenhet). I kombination med så kraftig sömnbrist så låter det som ett mardrömsrecept, så jag rekommenderar dig starkt att inte göra så.
Inga planer på att prova Z-analoger svårt att få tag på i Finland. Att göra bort sig håller jag med om till 100 det har jag gjort rejält x antal gånger på speed,benz och vakenhet vet inte riktigt mardrömslikt för mig har det blivit en av mina bästa upplevelser någonsin då på crystal men psyket lär det tära på rejält..