2020-04-02, 19:12
  #1
Medlem
vinpetrols avatar
https://www.expressen.se/nyheter/pol...tacken-i-osmo/

Citat:
Den 25-åriga mannen, som i Efterlyst kallas för ”Adam”, hade umgåtts med en kompis och de två var på väg hem. De stannade till vid Ösmo centrum då ”Adam” behövde kissa. Vännen väntade kvar i bilen.

När ”Adam” klivit ut ur bilen närmade sig tre män han inte kände igen och sedan gick allting väldigt snabbt.

– Jag hann inte tänka så mycket för allting gick så fort. De kom ju fram mot mig och gav mig ett knytnävsslag i ansiktet så den träffade pannan så jag spräckte upp pannan, säger ”Adam” i programmet.

De tre männen tog sedan upp en sprayflaska med brandfarlig substans och en tändare och höll tändaren framför flaskan. Männen sprayade sedan ”Adam” i ansiktet och tände eld.

...

”Adams” kompis som satt kvar i bilen såg allt som hände och sprang fram för att hjälpa. Då vände männen och sprang därifrån.

Efter brandattacken fick ”Adam” brännskador i ansiktet, på läppen och kinden. Hans ögonbryn och ögonfransar brändes även upp.

Nån som vet nåt mer?
Citera
2020-04-02, 20:24
  #2
Medlem
Halloween2s avatar
Varför känns detta som ett ''prank'' utav blattar?
Citera
2020-04-02, 21:15
  #3
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Halloween2
Varför känns detta som ett ''prank'' utav blattar?

När gärningsmännen sprang iväg ropade de: "April, april!"
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in