Meteor er jo ganske liten, rekkevidden er ikke så lang som et større missil, den er jo også tregere enn tidligere SOVJETISKE missiler, så hva som er best, ikke godt å si, ingen av oss har nok tilgang til de tekniske detaljene til de nye missilene til å si hva som er best.
Dog jeg må si at R-37M gjør det smart ved å ikke slå på radar før den nærmer seg målet, rett etter den booster til Mach 6. Vil gi ekstremt lite tid for mennesker og systemer å reagere.
F-35 har fordelen med å ha mye mye mye mindre RCS enn gripen og (antagelig, mye mye mindre enn) Su-57
GlobalEYE har selvsagt mer kraftfull radar, men den har også større RCS, så den blir sett på lengre rekkevidde.
https://exoatmospheric.files.wordpress.com/2018/12/s-400-detection-range.jpg
https://www.rfcafe.com/references/electrical/ew-radar-handbook/images/imgp88.gif
Har du fint bilde, ser du også hvordan jo høyere RCS du har, jo mer kraft trenger du til EW for å håpe på å jamme, jo mindre RCS, jo mindre kraft trenger du til å jamme / lenger avstand.
La oss si at GlobalEYE har 4m^2 RCS, og Su-57 har 0.1
Om GlobalEYE kan oppdage 0.1m^2 RCS på 100 km avstand, og SU-57 kan oppdage 4m^2 på 250km avstand, så vil jo selvsagt Su-57 se GlobalEYE først. (dette blir veldig theorycraft, siden begge vil bli oppdager på mye lenger avstander om de blaster radaren på fullt, blir nok i LPI mode raderne står på, men poenget blir det samme).
Er det ikke Selex/Leonardo som lager GaN radaren? Uvisst, har ikke sett noen tall på hvilken avstand Raven radaren kan finne 1m^2 på, om du har tall kom gjerne med dem.
Su-57 har sensorfusion og R-37M kan visstnok motta oppdateringer underveis, siden den ikke slår på radar før den når målet.
Tror ingen av oss har tilgang til informasjon om nye radarsystemer til Russland, vi har ikke engang info om Rekkevidden til Selex/Leonardo sin GaN radar, og den begynner vel å bli 10 år gammel snart?