Citat:
Ursprungligen postat av
-Luilv-
Återigen visar Marcus att han är en dålig spelare. Istället för att gå till Josh hundra gånger och försöka mjölka fram något så kan han väl försöka psyka dom andra deltagarna att gå fram och lyfta.
Varför inte trycka på Erik att han ska lyfta. Det hade varit en enkel match att övertala honom.
Men Marcus lär med allra största sannolikhet komma in i finalveckan och vinna hela skiten. Oförtjänt enligt mig då han visar gång på gång hur värdelös och lätt manipulerad han är när det gäller spelet.
Adam pushade på att Marcus skulle lyfta för då var det antingen Marcus eller Josh som skulle stanna. Smart spel av Adam som definitivt visste att Marcus inte låg under. Annars hade han aldrig tryckt på att Marcus skulle lyfta om han verkligen ville ha kvar honom.
Precis så!
Nu går han i princip runt med ett oladdat vapen, mot stundens chef (Joshua) och försöker kravla fram nå form av svar. Som i längden ändå inte kommer hjälpa Mcuze, då han är alldeles för nojjig, vilket han även bevisar när han gör det dumdristiga valet.
Jeppe J tog Anna
Marcelo/Nina tog Genri & Erika H
Arvid tog Haidar
Theo tog Adam
Kollar man på de gångna valen så har man aldrig riktigt vågat ta den där stora stora spelaren, vilket Mcuze absolut varit denna säsong. Så en fet missbedömning där.
I grunden handlar det om en överskattning av sig själv. Annars håller man inte på som Mcuze. Joshua kan ta alla 5, men i Mcuze huvud så existerar bara siktet mot Mcuze.
Anna och Genri som faktiskt listade ut det, de gjorde precis så som man kan göra, det finns inget annat sätt. Man måste observera personen i allt den gör. Lägg märke till saker. Pussla ihop beteendet, och vipps så har du säkert svaret, 1+1=2