Citat:
Ursprungligen postat av
Belavia
Mm, feminismen kanske rent av skadar er normala kvinnor mer än oss män. Jag vet själv hur man skämdes när det var poppis att skicka sickpics oanmält till kvinnor. Och dessa män trodde att det var charmigt och uppskattat. Fan vad man skämdes. Deras patetiska beteende kletar nästan fast på oss normala män.
Jag är inte pryd på något sätt, inte du heller. Men vi gillar ju lite värdighet och integritet. Sjunga om party i fittan och måla konst med mansblod är ett brott mot mönniskovärdigheten som jag ser det.
Helt enig!
Ja, jag vet att normala män skrattar åt skiten och undrar vad fan som gått snett i huvudet på dem, jag gör samma sak, under flera år nu har jag fått exempel på exempel på exempel på varför jag INTE behöver feminism i mitt liv.
Beror väl på VEM bilden är från, skulle min sambo skicka en sådan bild, hade jag blivit MYCKET glad, dessutom är ju knappast en dickpick det värsta man kan råka ut för, eller ett omvänt scenario, om karlarna säger att bruden ifråga är ful som stryk, så är han ett äckel, får hon en dickpick, är han ett äckel
Kan inte vara lätt att vara man idag.
Ja, alltså, vad man väljer att göra hemma bland hemmets fyra väggar, får stå för en själv, men när man börjar sprida sin ohälsa öppet, och "inspirerar andra", är det dags att lägga av.
Jag förstår fan inte vad det är som driver någon att måla med mens...
Det är utstötta slemhinnor och blod vad fan
Pryd? Nej verkligen inte