2020-04-08, 16:45
  #25
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av mryang
Liten update:

Med stor sannolikhet är det en CME som väntar oss någon gång i slutet av April/Början av Maj. Exakt hur kraftfull den blir är osagt, men efter-verkningarna av den kommer bli dramatisk. Som jag tidigare nämnt kommer det påverka satelliter och sätta hela GPS-systemet ur spel. Det behöver kanske inte nämnas att all världens logistik är beroende av GPS-satelliter. Det finns ett backup-system, men detta är ej implementerat. I värsta fall måste t.ex sjöfarare förlita sig på sextant och stjärnnavigering och all världens flygtrafik kommer tvingas att börja triangulera och pinga sig fram.

Detta innebär vidare att eran då Kina kunde leverera till världen kommer att stanna tvärt - Ja - det finns ju ett mellanlager, men därefter kommer det bli avsevärda problem att leverera effektivt och BILLIGT från världens största fabrik.

Signalerna för denna CME är tydliga auroror, förmodligen över större delen av norra halvklotet - detta kommer pågå under flera dagar så medan jorden är svart kommer himlen vara färggrann.

Nu vet du. Förbered dig.

Intressant har du några mer länkar om det här?
Citera
2020-04-08, 19:20
  #26
Medlem
mryangs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Tarasquest
Intressant har du några mer länkar om det här?

http://www.theamendment.net/
http://thenewgoldenera.co.uk/page_1327857.html
https://www.youtube.com/watch?v=LAxgKBRnArY&t=128s

Amendment har några böcker om detta - som skrevs 2012 - som går på djupet av effekterna av den annalkanden CMEn.

Jag får också en känsla av att detta är bortom människans kollektiva vilja att säga stopp eller ändra på planerna. Det valet är taget för länge sedan och det enda som "justeras" nu är den exakta tidpunkten.
Citera
2020-05-01, 00:01
  #27
Medlem
Det är absurd och skrämmande läsning, mryang! Om det ligger någon sanning i det. Jag -önskar- att du kunde avfärdas som en foliehatt - men mängden artiklar från vetenskapliga källor som avhandlar en potentiell solstorm i en nära framtid, talar till din favör.

Är lite förvånad över att den här tråden inte är mer aktiv.
Får jag fråga hur du själv förbeder dig i de här dagarna?
Och vad är senaste nytt från dina guider?
Citera
2020-05-27, 17:57
  #28
Medlem
javligt-nyfikens avatar
Citat:
Ursprungligen postat av mryang
Liten update:

Med stor sannolikhet är det en CME som väntar oss någon gång i slutet av April/Början av Maj.

Jahaja! Nu är vi i slutet av Maj utan att nåt hände. Lite typiskt blir det knäpptyst från personen som hade insideinformation och skulle varna andra. Få se vilka nya tecken du kommer tolka nästa gång?
Citera
2020-05-27, 19:24
  #29
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av javligt-nyfiken
Jahaja! Nu är vi i slutet av Maj utan att nåt hände. Lite typiskt blir det knäpptyst från personen som hade insideinformation och skulle varna andra. Få se vilka nya tecken du kommer tolka nästa gång?

" Att Draco Reptilians ej längre har kontroll över denna planet och den negativa energin av rädsla som styrt vårt samhälle är på väg att upphöra.

Det är ju inte så långt kvar så den prediktionen blir ganska lätt att "syna".

Om det inte händer raderar jag mitt konto på FB. "

well well....
Citera
2020-09-20, 11:02
  #30
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av mryang
http://www.theamendment.net/
http://thenewgoldenera.co.uk/page_1327857.html
https://www.youtube.com/watch?v=LAxgKBRnArY&t=128s

Amendment har några böcker om detta - som skrevs 2012 - som går på djupet av effekterna av den annalkanden CMEn.

Jag får också en känsla av att detta är bortom människans kollektiva vilja att säga stopp eller ändra på planerna. Det valet är taget för länge sedan och det enda som "justeras" nu är den exakta tidpunkten.



Några tankar om samtiden, mryang?
Citera
2020-10-02, 06:13
  #31
Avslutad
Datumet är satt till 21/12 i år. Stor solar flash på ingående!

Citat:
THIS GREAT SOLAR FLASH will occur before the end of this year 2020 will be a massive eruption of white, blinding, magnetic, fifth dimensional gamma light expelled from the galactic core that will be seen as a second Sun in the sky.

The energy released from this emission from the Central Sun is known as the scope of understanding and will activate the mass ascension event of planetary consciousness.

The light from this cosmic explosion will be so powerful that it will illuminate the skies of Earth for a period of a thousand years. It will be the prophetic millennium of light announced by all the spiritual traditions of humanity.

This new era of humanity brings the realization of our true Divine Being and we will reach a state of spiritual perfection in which all good things become possible. We have incarnated many times here to prepare for this moment, we have kept hope in the midst of great tribulations, and now our ticket home, to our true home of glory and happiness, is coming...

https://thegalacticfederation.com/9-028

https://youtu.be/APFMpaJjzIY

Finns en massa mer på nätet för den som vill veta mer. Google is your friend!
__________________
Senast redigerad av RobRoys 2020-10-02 kl. 06:39.
Citera
2020-10-12, 10:06
  #32
Avslutad
Mer om "The Event":

Citat:
THE EVENT - UNBELIEVABLE TIME FOR HUMANITY! MAJOR VICTORY FOR THE LIGHT!

https://youtu.be/_h3HUvhjY2c
Citera
2020-11-11, 00:26
  #33
Medlem
Så, ingen drar paralleller till att 5G kablats ut som en grid eller att space link skjuts upp i rymden? Någon som kommer ihåg så kallade project bluebeam som har till syfte att iscensätta hologram bland annat? Vem säger inte att vi blir lurade och vilseleda, och lögnernas fader tar stackars själar i sitt grepp?
Citera
2021-08-28, 23:11
  #34
Medlem
mryangs avatar
Efter en stunds frånvaro och sporadiskt engagemant och ett faktiskt försök att radera mitt konto - funktionen verkar inte ens existera på FB - är jag tillbaka med en update. En seriös update. För många en helt osannolik händelse jag nu ska försöka beskriva.

TIMING. Ja, det är meningslöst och vi låter så vara. Inga mer "tidslinjer" och inga fler försök att precisera tiden för THE EVENT, som jag beskriver den nedan är lika verklig som sängen du vaknade upp från i morse, men betydligt mer allvarlig än jag någonsin kunnat föreställa mig.

Vi - Jorden - Mänskligheten - är på väg mot ett ögonblick som i en mening är "The sum of all our fears". Detta ögonblick är förutspått av Mayans, Sumerians, Bibeln och spirituella som alla kallar det vid olika namn, men de menar samma sak – THE EVENT.

Dark State har känt till detta event i mer än tusen år. De har gjort allt i sin makt att förhindra detta event, inklusive försök att implodera solen, byta tidslinjer med partikelacceleratorer, dolt ankomsten av Nibiru med vädermanipulering och hologram, men vad de än försökt har de bara lyckats förskjuta detta event ett drygt decennium eller så (ursprungligen var det 2012).

Jorden kommer snart att få besök av en annan himlakropp (Nibiru, Planet X, The Destroyer – kärt barn har många namn!) som tillsammans med vårt inträde i en unik plats i fotonbältet, kommer trigga solen att sända ut en intensiv strålningsvåg/ljusvåg i alla våglängder vetenskapen känner till multiplicerat med valfri tiopotens; Denna ljusvåg/energi kommer att penetrera allt levande på jorden och på ett enda ögonblick väcka vårt vilande DNA (det som biologer kallar för "junk DNA") och transformera oss in i en högre frekvens/dimension - 4D/5D.

Det drastiska skiftet i frekvens på denna planet kommer att stanna all tid då vi skiftar oss från materia till immateria. För vissa kommer detta ögonblick upplevas som en lång dröm, för andra en parallell livstid.

Få människor på denna planet har vetskap om dimensioner bortom vår egen, varvid "uppvaknandet" i en annan dimension kommer som en veritabel chock - och det går att skriva tusentals sidor om hur den här effekten kommer att påverka oss, då den är olika för varje enskild individ men TOTAL FEAR är vad många kommer att uppleva - men kort sammanfattat:

1. Alla människor kommer att uppleva detta ögonblick som en intensiv ”guds”-energi som flödar genom kroppen. Den totala energimängden som passerar kommer att överladda dina sinnen och några dör på fläcken, andra "frysa", några svimma men mer eller mindre hamnar alla i en viss typ av TRANS/TWILIGHT i anslaget av en millisekund.

2. När TRANSEN släppt (olika lång tid beroende på vem du är) börjar galenskaperna på allvar. I 4D/5D finns en massa varelser och energier vi normalt inte kan se. Det kan vi nu. Vi pratar himlens alla varelser som din fantasi någon gång skapat inklusive alla människor som dött men som av olika anledningar ej tagit sig ”hem”, vampyrer, demoner, troll, dinosaurier, drakar, centaurer, dina innersta rädslor, fiskar som går på land, osv osv. Dessa kommer också att manifestera och en stor del av dessa är negativa energier. Dessa kommer därför skapa kaos i sin egen värld för oss, mot oss, för att tvinga tillbaka oss i 3D.

forts. följer.
Citera
2021-08-28, 23:19
  #35
Medlem
mryangs avatar
forts. från tidigare inlägg.

3. Uppvaknandet i 5D kommer också släppa lös och uttrycka helt obehindrat vår förmåga att materialisera och dematerialisera vår inre manifestation. Vissa som är fast i rädslor kommer att bygga sig en borg och gömma sig där från de faror de ser. Andra, utan rädslor - som efter en stund finner sitt inre lugn, kan nu obehindrat skapa och göra vad de vill. Detta inkluderar materiella och immaterialla drömmar, bygga hus, köra en fantatisk bil, simma med fiskar, sexuella orgies, resor bortom galaxens stjärnor och mer. I kombination med punkt 2 kommer detta dock resultera i absolut kaos, där folk kommer springa omkring, påkalla armen (som kommer), materialisera sig vapen (tänk dig BFG-DOOM som plötsligt hamnar i händerna på galningar), zombies, en kalabalik utan dess like med andra ord.

Oavsett hur galet du kan tänka dig detta kommer det att bli 1000 gånger värre.

4. När allt är sagt och gjort kommer energin att passera och vi vaknar åter upp i 3D. Detta sker till en värld som inte är sig lik på något plan och som helt tagits över av Dark State och Draco Reptilians. Deras förklaring till varför miljoner människor försvunnit, tagit självmord eller blivit galna är att jorden utsatts för en utomjordisk attack. (Ledtrådar finns i "The Tomorrow War"). Trots att ingen egentligen vill hamna här, kommer detta att vara ödet för >99%. Härifrån kommer världen att inträda en spiral av geofysiska effekter, ännu värre väder, tsunamis, jordbävningar - mycket pga av dragningskraften av Planet X och det skiftande magnetfältet. Världen kommer att gå in i total kollaps och därefter kommer en ny värld, även i 3D-planet att byggas. Detta är 10-20 år bort.

5. En försvinnande liten del kommer klara av att fightas sina rädslor och göra hoppet till 5D och stanna där. Det är beräknat att cirka 1-5 miljoner människor kommer klara detta hopp, men många har redan misslyckats, genom att inte vakna upp i tid.

6. Existensen i 5D kallas av många för ”The NEW Earth” men är egenligen samma planet men på en annan energinivå.

I 5D väljer man existens efter sin kreativa förmåga, man är ett med naturen och manipulerar helt dess krafter under din kontroll och vilja. Du förkroppsligar vad många skulle kalla en högre varelse men egentligen är det vi utan allt det negativa. Du gör vad du vill och du skapar vad du vill, helt utan jordliga förpliktelser. Många utomjordingar lever i 5D, Pleadians, Anunnakis, vissa Nordics och många andra.

De allra flesta människor har känt den negativa energi på vår planet utan att egentligen kunna förklara vart den kommer ifrån eller hur den infekterar våra liv. Men den finns överallt därför att den har infekterat varje aspekt av vår existens. Vi bygger rädslor från födseln och skapar sakta men säkert ett berg av hinder för att omöjliggöra uppvaknandet av vårt tredje öga, intuition, psyke, empati, kärlek och det som motverkar de negativa krafterna. Vi äter fel, lär oss fel, gör oss beroende av materiella ting, låter vårt ego flöda, spenderar mer tid inne än ute, jagar framgång och karriär utan mening och annat som 3D-världen erbjuder. Vi är helt uppslukade av dess krafter och endast ett fåtal promille är öht intresserad av våra spirituella krafter.

Du kommer inte att tro på detta ett skvatt, men sanningen bryr sig inte om dig. Detta EVENT kommer hända ändå och lämna dig bakom. Min förhoppning är att du kommer att komma ihåg denna text och göra ett försök att gömma dina rädslor och FACE IT oavsett vad du ser, hör eller känner. Kom ihåg detta. FACE YOUR FEARS. Vänd dig inte om. Spring inte iväg. FACE IT.

Detta EVENT ger varje människa ett val. Ett val för den som kan se bortom sina rädslor och acceptera döden och den slutgiltiga paraden med glädje och kärlek. Ett monumentalt skifte i tid och rum som extremt få själar får tillfälle att uppleva. DU ÄR EN AV DEM. Om du lyckas att förstå detta budskap och tända den gnista som redan finns inom dig har du möjligheten att göra ett hopp till en värld bortom dina drömmar. Det kommer bli det mest magnifika ögonblick som någonsin skådats.
__________________
Senast redigerad av mryang 2021-08-28 kl. 23:35.
Citera
2021-08-29, 17:39
  #36
Medlem
mryangs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Tarasquest
Hittade lite mera:



http://www.thenewearth.org/Kireal%20Three%20Days%20of%20Darkness.html

Läste inte detta förrän nu, men det är rörande samstämmigt med min uppfattning.
Tack för länken, fanns mer kul att läsa där.
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in