Citat:
Ursprungligen postat av
adikta
Ja krogen lite till brann ju (var väl innan de döpte om den till krogen lite till) och enligt rykten så var det de själva som tände på. De är två bröder som kör Vivamus tillsammans och enligt rykten så knivskar den yngre av bröderna en hantverkare ute på parkeringen strax innan de premiäröppna, handlade tydligen om pengar. Märkligt nog gillar både kommunpolitiker och polisen dessa grabbar. Man kan undra varför när knarket flödar på undervåningen
Hört en del om dessa grabbar, klientelet av personer som brukar hänga däromkring och senaste året även yngre grabbar med riktig orten stil som går deras ”ärenden” är avskum.
Sätt polisen utanför med några civilare eller kör en sväng förbi med hund som kan spåra droger samt krut så kommer det säkert bli utslag.
Hur vet du att kommunpolitikerna samt polisen i denna kommun gillar dessa grabbar? 🙁