Citat:
Ursprungligen postat av
Returpapper
Löfven kastar ur sig lögn på lögn. Han är desperat han känner hur han förlora greppet om väljarna och då blir han lika hatad som Palme som också spydde ur sig hat mot de politiska motståndarna.
Kanske går Löfven samma öde till mötes som Palme?
SL är numera mycket nervös och desperat efter att Ebba meddelade att KD kommer att samtala med SD. Det värsta som kunde ha hänt för S. Som du du så rätt skriver så känner han att han håller på att förlor greppet om väljarna. Även UK har nu börjat att kritisera sin f. d. samarbetspartner C. Det rör på sig bland riksdagspartierna.
Svetsarn kan mycket väl att bli lika hatad som Palme men han kommer inte att gå samma öde till mötes som den sistnämnde. Svetsarn tillhör begåvningsreserven vilket inte Palme gjorde fast å andra sidan så har vi idag ett helt annat samhälle än 1986.